Zayıflatan Kimyon Çayının Tarifi

Doğal zayıflama yöntemlerini tercih ediyorsanız, yağ yakıcı kimyon çayı tam size göre!
Kimyonun yağ yakıcı etkisi, bilimsel testlerle kanıtlanmıştır. Sadoughi Üniversitesi’nde 88 kilolu kadın üzerinde araştırma yapıldı. Teste katılanlar iki gruba ayrıldı ve bir grup her gün, kimyon baharatı tüketti. Her iki grubun da günlük beslenmesinde 500 kalori daha az alması sağlandı. Ay sonunda mucizevi bir sonuç görüldü: aynı şekilde beslenmelerine rağmen, kimyon tüketen gruptaki kadınlar 1,3 kilogram daha fazla yağ kaybettiği görüldü.

Gördüğünüz gibi kimyon, yağ yakıcı mükemmel baharatlardan biridir. Her gün bir bardak kimyon çayı içerek, beslenmenize dikkat ederek siz de sağlıkla kilo verebilirsiniz.
KİMYON ÇAYI NASIL YAPILIR?

Bir tatlı kaşığı tane kimyonu küçük bir tencere veya cezveye alıp üzerine bir su bardağı su ekleyin. Orta dereceli ateşte kaynayana kadar tutun.
Ocağın altını kapatıp çayı alın, 5 dakika demlenmesi için bekletin. Süzerek fincana alın ve kimyon çayınızı sıcak olarak için. Dilerseniz tatlandırmak için bal ilave edebilirsiniz.

Mutlaka tane kimyon kullanılmalıdır, toz kimyon olmaz. Her gün 1 bardak kimyon çayı için, istediğiniz kiloya inene kadar devam edin.

Paylaşmak güzeldir
20

saglikpanosu.net sitesinde yayınlanan tüm yazıların hakları saklıdır. Yazıların tamamının veya bir kısmının www.saglikpanosu.net adresi tıklanabilir şekilde kaynak gösterilmeden herhangi bir yerde kullanılması yasaktır. Aksi durumlarda hukuki yollara başvurulur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*