Yüz Şeklinden Karşınızdakinin Karakterini Analiz Edin

Her yüzün ayrı bir kimliği ayrı bir karekteristiği var. Yüz yapınız, gözleriniz, dudaklarınız, kaşınız karakterinizle ilgili mesajlar veriyor.

Yüz Şekilleri

Yuvarlak: Yuvarlak yüz hatlarına sahip kimseler daha duygusal ve hayalperest kimsleri simgeler.

Geniş: Suratı yatay olarak geniş olan kişiler pratik, programlı ve aşırı çalışkan kimselerdir. Genellikle narsist karakteristik özelliklerinden ötürü çevrelerindeki kimseler ile sron yaşamaları muhtemeldir.

Üçgen: Üçgen yüz hatları yaratıcılığı simgeler. Bu hatalara sahip kişiler genellikle zayıf vucutlu ve yaratıcı kişiliklilerdir..

Kare: Kare hatlar agresif, doludominant ve hırsı simgeler. Bu kişiler özgüven sahibi kendi ayakları üzerinde durabilen istikrarl, keskin ve kararlı kimselerdir.

Alın

yuvarlak ve dolgun alın, orijinal fikir üretme, hayal gücü ve katı kurallardan hoşlanmamak anlamına geliyor.

düz alın; mantıklı ilerlemeyi, telaşı sevmeyi ve düzeni anlatıyor.

Kaşlar

Kaşlar; kişinin düşünce tarzını ortaya çıkarıyor.

Yay gibi kaşlar; atik bir kişilikte pratik ve hayatı kolaylaştırıcı eylemlere önem veren insanları simgeliyor. Düz kaşlar ise daha çok mantıksal yorumlarda etkili ve gerçeklere önem veren kişilerdir. Kaşlar gözlere yakın ise hızlı düşünen, değilse daha ağırkanlı kişilikleri belirtiyor.

Gözler

Gözler bir çok kişisel / piskolojik durumlarda kaynak olmasına rağmen göz yapısıda bir çok şeyi tetikliyor. İri gözler dışa dönük sosyal kişileri, açık sözlülüğü, kısık gözler ise detaycı, analiz yeteneği gelişmiş kişilikleri simgeliyor.

Burun

Geniş ve büyük burun iş hayatında özgüveni yüksek, kontrolü elinde tutmayı seven, idealist sosyal kişileri, dar ve kısa burun, ayrıntılı dikkat gerektiren işlerde başarılı, garantici kişileri simgeler.

Kulaklar

Büyük kulaklar dinlemeyi sevme, küçük kulaklar ciddiyeti, başa yapışık kulaklar uyumluluk ve bağlılık, dışa doğru büyük kulaklar ise özgürlüğü simgeliyor. Kepçe kulaklı kişilerin ise konuşmayı çok sevdiği belirtiliyor.

Çene

Geniş ve iri çene kemiği otoriter ve kararlı kişiliği, dar çene kararsız, çabuk vazgeçebilen, sivri çene kemiği ise kolay sinirlenen kişiliği simgeliyor.

Ağız

Büyük ağız; dışa dönüklük, küçük ağız; içe dönüklüktür. Geniş ve düşük dudaklar kişinin cömert, cüretkar olduğunu, ince dudaklar ise az konuşan, hırsı ve muhafazakarlığı simgeliyor. Aşırı büyük alt dudak ise kişinin tembel ve kişisel zevklere düşkünlüğü gösteriyor.

Yanaklar

Çıkık yanaklar; güç sembolü, dolgun yanaklar; dışadönük, iletişime açıklık, çökmüş yanaklar; yorgunluk ve stres göstergesi olarak nitelendiriliyor.

Paylaşmak güzeldir
20

saglikpanosu.net sitesinde yayınlanan tüm yazıların hakları saklıdır. Yazıların tamamının veya bir kısmının www.saglikpanosu.net adresi tıklanabilir şekilde kaynak gösterilmeden herhangi bir yerde kullanılması yasaktır. Aksi durumlarda hukuki yollara başvurulur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*