Tarçınlı Su Diyetiyle Doğal Kilo Verme

Tarçınlı su , ekranların vazgeçilmez güzellerinin birçoğunun kullandığı ve özellikle sağlıklı zayıflamak isteyenlere önerdikleri doğal bir karışımdır. Diyet yaparken hepimizin bildiği ve uyguladığı konu “bol su içmek” tir. Tarçının zayıflamaya olan etkisi ile ilgili ise siz kadinneder.com okurlarına birçok kez yazmıştık. İşte bu ikili bir araya geldiği zaman ortaya doğal zayıflatıcı Tarçınlı su çıkmaktadır.

 

Suyun bol tüketilmesi zayıflama aşamalarında oldukça öneme sahip bir konudur. Günlük iki litre su tüketilmesi birçok diyetin ana konusunu oluşturmaktadır. Tarçının zayıflatıcı özelliği bilinmektir ve yine bilinmesi gereken nokta tarçının zayıflamayı destekleyici bir ürün olduğudur. Bu yüzden su ile tüketilerek bir karışım hem tarçının hem de suyun zayıflamanıza olan etkisini arttıracaktır.

 

Tarçınlı Su Faydaları Ve Tarçınlı Su İle Zayıflama 

Tarçınlı Su size tokluk hissi yaşatır ve daha uzun süreli gıda alımından uzak durmanızı sağlar.

Kan şekerinin vücudunuz tarafından daha etkili işlenmesini sağlamaktadır.

Etkili bir yağ yakıcıdır. Vücuda enerji veren yağ depolarını daha çok çalıştırarak yağ yakımını destekler.

Tarçınlı Su Nasıl Yapılır?

 Malzemeler:

Üç dört adet çubuk tarçın.
Beş su bardağı su.
Bu malzemelere ek olarak damak zevkinize ve vücut yapınıza daha etkili sonuçlar verdirdiğini düşündüğünüz, kök zerdeçal, zencefil, defneyaprağı, karanfil veya elma dilimleri de ekleyebilirsiniz. Tüm bu ürünler zayıflamayı destekleyici ürünlerdir.

 

Hazırlama

Hazırlamaya geçmeden önce; kullanacağınız malzemeyi kendinize göre arttırabilir yada azaltabilirsiniz. Oranı kendiniz ayarlayınız.

 

Uygun büyüklükteki bir kap içerisine suyu ve çubuk tarçınlarınızı ekleyerek yaklaşık on dakika boyunca kaynatınız. Eğer ek ürünler kullanacaksanız (zencefil ve zerdeçal gibi) karışımınızın içerisine ekleyerek ocağın altını kapatıp oda sıcaklığında soğumaya alınız. İçebileceğiniz bir soğukluğa geldiği zaman gün içerisinde içebilirsiniz. Bir parça limon ekleyerek de içebilirsiniz.

Bu karışım kendinizi dinç hissettirecek ve size açlık hissi yaşatmayacaktır.

Tarçınlı Su karışımı ile 15 günde 5 kilo verebilirsiniz.

 

Tarçınlı Su Diyeti Yapanlar

Siz de tarçınlı su diyeti yaptıysanız, görüşlerinizi mutlaka bizimle paylaşarak diğer okurlarımızın faydalanmasını sağlayınız.

 

Tarçının Faydaları

Tarçın kötü kolesterolü düşürür.
Kan şekerini düşürür.
Kanın pıhtılaşmasını önler.
Hafızayı güçlendirir.
Baş ağrısı ve migrene iyi gelir.
Kilo vermeye yardımcı olur.
Hafızayı güçlendirir.
Kan dolaşımını arttırır.

Paylaşmak güzeldir
20

saglikpanosu.net sitesinde yayınlanan tüm yazıların hakları saklıdır. Yazıların tamamının veya bir kısmının www.saglikpanosu.net adresi tıklanabilir şekilde kaynak gösterilmeden herhangi bir yerde kullanılması yasaktır. Aksi durumlarda hukuki yollara başvurulur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*