Evliliği Daha Eğlenceli Yapacak 10 Yöntem

Huffington Post okurlarından, evlilik hayatında büyük değişimlere sebep olan 10 küçük tavsiye!

Huffington Post okurlarına sordu: Evliliğinizi daha iyi hale getirmek için neler yapıyorsunuz?

İşte ilham verici 10 cevap:

1. Güzel, uzun bir sarılma

“Günde en az bir defa, özellikle işten sonra, durup birbirimize uzun uzun sarılırız. Konuşmadan, öpüşmeden, hareket etmeden… Kollarımızı birbirimize dolayıp öylece durur ve kendimizi o sarılmaya bırakırız. İkimizin de stresini azaltan müthiş, sessiz bir andır o.”

Michelle Gold

2. Eşinizi güldürecek küçük, tatlı bir numara

“Bazen kocamın ayakkabısına, ceplerine ya da arabasına birşeyler saklıyorum. En sevdiği atıştırmalıklar, son zamanlarda yaptığımız eğlenceli bir şeyi hatırlatan bir nesne gibi küçük şeyler… Yanlarına komik notlar da yazıyorum ve bu onu her seferinde güldürüyor!”

Lacey Marie

3. Asla ‘teşekkür ederim’ demekten vazgeçmeyin!

“12 yıllık evliliğimiz boyunca, kocam bana hala her akşam yemeğinden sonra ‘Mükemmel yemek için teşekkür ederim’ der, bu basit bir yemek olsa bile. Takdir edildiğimi hissetmek daima iyi geliyor!”

Debbie Wagner

4. Sadece size özel bir gece ritüeli…

“Eşim ve ben yatakta atıştırırız – biraz gece yarısı dondurması ya da bir parça çikolata, çocukların asla haberi olmaz!”

Humi K.

5. Sadece ‘seni seviyorum’ deme, uzun uzun anlat…

“Yatmadan önce her gece birbirimize “bugün seni seviyorum çünkü…” ile başlayan şeyler söyleriz. O gün ne olmuş olursa olsun bunu yapıyoruz. Ayrı kalsak bile telefonda ya da mesajla anlatıyoruz…

Jae Russell

6. Öpüşmeden ayrılmayın!

“Ben işe giderken, o uyuyor oluyor ve her gün ona ‘ben gidiyorum’ diyorum, o da ne olursa olsun gözünü aralayıp beni öpüyor.”

Steffanie Anne

7. Gününü güzelleştirmek için ne yapabilirim?

“Kocam soğuk kış günlerinde benim için arabamı hazırlar: Motoru çalıştırır, kar ve buzları temizler… Ondan çok önce işe gidecek olduğumda bile bunu yapar. Kendi başıma da halledebileceğim bir şeyi sırf benim işimi kolaylaştırmak için her seferinde yapıyor olması harika!  Ben kalkıp üşümeyeyim diye çok daha erkenden kalkıp bunu benim için yapıyor…”

Wendy Griffith

8. Ayrı takılmak da iyidir…

“Eşimle ilişkimizde kendi ilgi alanlarımız ve özel zamanlarımız olması ikimiz için de çok önemli. Ben yoga yaparım, o da arkadaşlarıyla takılır… Ayrı kaldığımız bu zamanlar birbirimizi özlememiz için ve anlatacak yeni hikayeler biriktirmemiz için ikimize de fırsat verir.”

Sarah Goodier

9. Dokunmak önemlidir!

“Daima çıplak uyuruz ve birbirimize dokunuruz. Sadece ayak parmaklarımız bile olsa, uyurken vücutlarımız birbirine değer…”

Lauren East

10. Aşkım sen bir numarasın!

“Meşgul olduğunda bile aklında olduğumu bilmek bana iyi geliyor. Bazen onun telefonunun ajandasına bazı hatırlatmalar yazıyorum, ‘seni düşünüyorum!’ gibi şeyler…”

Kasey Christine St. John

 

Paylaşmak güzeldir
20

saglikpanosu.net sitesinde yayınlanan tüm yazıların hakları saklıdır. Yazıların tamamının veya bir kısmının www.saglikpanosu.net adresi tıklanabilir şekilde kaynak gösterilmeden herhangi bir yerde kullanılması yasaktır. Aksi durumlarda hukuki yollara başvurulur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*