Eğer Günde 1 Bardak Salatalık Suyu İçerseniz…

Salatalarınızın içinde taze taze tükettiğiniz salatalığın suyunu içerek faydalarını 10 katına çıkarabilirsiniz. İşte günde 1 bardak salatalık suyunun 5 faydası…

Kanser riskini azaltır

Sağlıklı bir yaşam biçimiyle desteklerseniz, salatalık suyu vücudunuz için gerekli antioksidanları sağlar ve kansere neden olur serbest radikallerle savaşır.

Kronik hastalıklara yakalanma şansını azaltır

Göz hastalıkları, Alzheimer ve diyabetle salatalık suyu içerek savaşabilirsiniz. Salatalıkta bulunan antioksidanlar dokulardaki stresi azaltıp yaşlanmaya bağlı hastalıkları önlemeye yardımcı olur.

Toksik birikimi ortadan kaldırır

Sisteminizdeki toksik birikimden kurtulmak için salatalık suyu içebilirsiniz. İyi bir detoks kaynağıdır, her tuvalete gittiğinizde vücudunuzdan toksinleri atmanızı sağlar.

Ciltteki nemi korur

Gözlerinize salatalık koymak yerine salatalık suyu içmeyi deneyin. Böylece cildinizin ihtiyacı olan suyu ona verebilirsiniz. Ayrıca silisyum ve B5 vitamini sağlayarak cildinizin sağlığını koruyacak.

Kasları güçlendirir

Hareket ve egzersizle bir olmasa da salatalık içerdiği silisyumla kaslarınızın zayıflamasını önler.

Paylaşmak güzeldir
20

saglikpanosu.net sitesinde yayınlanan tüm yazıların hakları saklıdır. Yazıların tamamının veya bir kısmının www.saglikpanosu.net adresi tıklanabilir şekilde kaynak gösterilmeden herhangi bir yerde kullanılması yasaktır. Aksi durumlarda hukuki yollara başvurulur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*